W jakim kraju powinieneś studiować?

Myślałeś o podjęciu studiów poza granicami Polski? Nie wiesz, w jakim kraju czułbyś się najlepiej? Przekonaj się, gdzie powinieneś studiować!


  1. 1

    Czy liczysz się z poważnymi wydatkami podczas studiowania zagranicą?

    1. Tak, dobra edukacja musi kosztować
    2. Raczej tak, a dofinansowania i stypendia to dobry kierunek
    3. Raczej nie, ale jakoś sobie poradzę, raz się żyje
    4. Nie, wolałbym jak najtańsze i praktyczne rozwiązanie
  2. 2

    Czego przede wszystkim oczekujesz od wykładowców?

    1. Indywidualnego podejścia do studentów i planu nauczania
    2. Umiejętności fascynującego opowiadania
    3. Dostępności, komunikatywności
    4. Twórczego i praktycznego przekazywania wiedzy
  3. 3

    Z jakim językiem najbardziej Ci po drodze?

    1. Niemieckim
    2. Francuskim
    3. Angielskim
    4. Włoskim
  4. 4

    Czy byłbyś gotów nauczyć się obcego języka specjalnie po to, by podjąć studia w innym kraju?

    1. Tak, zdecydowanie
    2. Z angielskim wszędzie sobie poradzę
    3. Raczej nie, przecież najlepiej podłapać żywy język na miejscu
  5. 5

    Ulubiony sposób spędzania wolnego czasu?

    1. Sport
    2. Imprezy ze znajomymi
    3. Zwiedzanie
    4. Pub
    5. Wieczór z książką
  6. 6

    Czy przewidujesz, że podejmiesz pracę w kraju, w którym studiowałeś?

    1. Nie
    2. Raczej nie
    3. Zdecydowanie tak
    4. Być może
  7. 7

    Wybierz środek transportu, którym mógłbyś przemieszczać się na uczelnię:

    1. Samochód
    2. Rower
    3. Pociąg
    4. Metro
    5. Skuter
    6. Komunikacja miejska
  8. 8

    Życie studenckie to:

    1. Najciekawszy element studiów!
    2. Okazja do poznawania nowych, intrygujących osób
    3. Mogłoby dla mnie nie istnieć
    4. Jest ważne, ale nie naważniejsze
  9. 9

    Wybierz obrazek:

W jakim kraju powinieneś studiować?

  1. Wynik

    Dania

    Więcej praktyki niż teorii, małe grupy, łączone zajęcia studentów z różnych wydziałów i wspólnie przygotowywane projekty. Wszystko to nieźle przygotowuje do późniejszej pracy zespołowej w firmie, a jednocześnie uczy dyscypliny i kreatywności. Duńskie uczelnie słyną ze świetnego wyposażenia i bardziej familiarnych niż polskie układów między studentami a wykładowcami. Powszechne jest zwracanie się do siebie po imieniu, wykładowcy starają się też zawsze znaleźć czas, by porozmawiać z podopiecznymi, nawet poza godzinami konsultacji i na tematy niekoniecznie związane z nauką.
    Udostępnij swój wynik!
  2. Wynik

    Chiny

    Egzotyka i zetknięcie z zupełnie inną kulturą. Wykładowcy są otwarci i przyjaźni, skłonni do pochwał. Czesne jest relatywnie niskie, co więcej można liczyć na rządowe stypendia, obejmujące też zakwaterowanie i ubezpieczenie. Niestety, należy wziąć poprawkę na fakt, że aby ukończyć studia (zdobyć wymaganą do tego liczbę punktów) trzeba mieć opanowany język chiński. Zajęcia prowadzone po angielsku, chociaż są takie, do dyplomu nie wystarczą. Wymagane jest również przejście egzaminu wstępnego.
    Udostępnij swój wynik!
  3. Wynik

    Wielka Brytania

    Wybór dla tych, którzy cenią sobie poziom i prestiż. Dyplom angielskiej uczelni, w szczególności Cambridge czy Oksfordu, nadal ma odpowiednią wagę - i to na arenie międzynarodowej. Niektórym może przeszkadzać pewien duch konserwatywnej tradycji, inni uznają to za zaletę. Aby zostać studentem brytyjskiej uczelni, trzeba przedstawić udokumentowaną znajomość języka i liczyć się z koniecznością wewnętrznej rekrutacji. Niestety, studia w Wielkiej Brytanii to również niebagatelny wydatek, a i życie do najtańszych nie należy.
    Udostępnij swój wynik!
  4. Wynik

    Austria

    Dla niemieckojęzycznych kandydatów to wymarzona destynacja. Studia są bezpłatne, a rekrutacja opiera się o konkurs świadectw. Na dodatek - jest co zwiedzać. Największą zaletą jest jednak rozmaitość proponowanych kierunków, w tym bardzo wyspecjalizowanych. Zważywszy na wysoki poziom nauczania, austriackie uniwersytety z powodzeniem kształcą specjalistów pożądanych na międzynarodowych rynkach pracy i w prestiżowych, zamkniętych dziedzinach.
    Udostępnij swój wynik!
  5. Wynik

    Szwecja

    Studia w Szwecji to świetny wybór dla myślących perspektywicznie. Uczelnie w tym kraju należą do najbardziej nowoczesnych w Europie, a co więcej - oferują bardzo indywidualny, szyty na miarę program nauczania. Można wybierać z szerokiego wachlarza proponowanych wykładów, nie tyle obowiązkowych, ile zalecanych. Student może opracować sobie własny rytm, ale to nie jest wyzwanie dla leniwych, trzeba się liczyć z zajęciami ok. 40 godzin tygodniowo. Za same studia nie płacimy, ale życie nie jest tanie, a przy dużym nakładzie pracy na uczelni nie jest łatwo skutecznie sobie dorobić. Natomiast po otrzymaniu dyplomu otwierają się przed nami szerokie możliwości zatrudnienia w kraju.
    Udostępnij swój wynik!
  6. Wynik

    Włochy

    To kraj wprost wymarzony dla tzw. życia studenckiego. Można bawić się, zwiedzać, szaleć, poznawać setki ludzi z najrozmaitszych środowisk. Miejscowi są pogodni, otwarci i głośni. Kuchnia - powalająco dobra. Można również liczyć na jakość kształcenia, w końcu uczelnie włoskie mają wielowiekową historię, Uniwersytet Salerno powstał w IX, a Bolonii w XI wieku. Lata studiów we Włoszech pozwolą przeżyć przygodę życia, ale... no właśnie. O ile nie ma potrzeby specjalnych pozwoleń na pracę, o tyle znaleźć ją, z uwagi na rosnące wskaźniki bezrobocia (zwłaszcza wśród młodych) łatwo nie będzie.
    Udostępnij swój wynik!
  7. Wynik

    Francja

    Pobyt we Francji to nadal szczyt marzeń dla wielu kandydatów na studentów. W kraju funkcjonuje 3500 publicznych i prywatnych szkół wyższych - oprócz uniwersytetów, również nowoczesne szkoły handlowe i inżynierskie lub elitarne Grandes Écoles. Sprawnie zorganizowane są biura karier, ale trzeba brać poprawkę na to, że prawo pozwala studentom pracować tylko 964 godziny rocznie. Kusi baza naukowo-dydaktyczna, infrastruktura, jak również oddech historii i romantyczna mitologia, ale trzeba wziąć poprawkę na bardzo istotny element: chociaż coraz więcej przedmiotów jest prowadzonych po angielsku, to jednak powszechna niechęć Francuzów do opanowania języka innego niż ich ojczysty może stworzyć nam problemy w codziennym funkcjonowaniu.
    Udostępnij swój wynik!
  8. Wynik

    Stany Zjednoczone

    Interesuje Cię sport, lubisz mieć poczucie przynależności, identyfikować się z czymś dla siebie ważnym, pragniesz czuć się przydatny i potrzebny, a studia w sposób naturalny wiążą się dla Ciebie z jednoczesnym podjęciem zatrudnienia? Prawdopodobnie dobrze Ci się będzie studiowało w Stanach, zwłaszcza jeżeli studia traktujesz jako poważny krok na drodze do późniejszej kariery i chcesz, żeby Cię do niej odpowiednio przygotowywały. Masz szansę na rozszerzenie horyzontów, indywidualną pracę z profesorami, ale jest pewien znaczący minus - studia w USA to niebagatelny wydatek, ponieważ o stypendium jest trudno. Oferta edukacyjna jest ogromna, masz dużą swobodę co do wybrania kierunku, nie musisz się decydować natychmiast - ale jeśli zamierzasz leserować, raczej szybko odpadniesz.
    Udostępnij swój wynik!

W jakim kraju powinieneś studiować?

Logowanie

Twórz i rozwiązuj quizy!

Nie masz konta?
zarejestruj się

Rejestracja

Dołącz do naszej społeczności!

Akceptuję regulamin.
Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.
Powrót do
logowania

Resetuj hasło

Powrót do
logowania
Wybierz typ quizu
Quiz psychologiczny
Quiz wiedzy
Quiz preferencji
Quiz punktowany